ÜRETİM & KESİM PLANLAMA

Üretim ve Kesim Planlama Sistemleri

Sipariş Portali (B2B)

Şube, Bayi ve merkez anlaşmalı müşterilerin sipariş işlemlerini gerçekleştirdikleri portaldir. Günlük olarak taze, şoklu ve diğer sipariş girişleri belirlenen kriterlerde (belli bir saate kadar sipariş girişlerinin yapılma zorunluluğu, satış sistemi ile entegre edilerek risk kontrolü gibi) sisteme tanıtılarak, çeşitli yönetsel raporlar alınabilmektedir.

Sipariş Optimizasyon Modülü (Optimizasyon)

üretim ve planlama Kesim adedi, ürün ağacı, sipariş kesinti ve sipariş paylaştırma kurallarına göre , gelen siparişlerin bütün parça dengesi dahilinde optimum üretim planlamasını yapar.Tüm manuel operasyon ve hataları bertaraf ederek, yönetsel üretim planlama analizleri oluşturur ve sipariş trend raporları ile siparişlerin artış ve düşüş analizlerini takip eder.

Mamul Ürün Sevkiyat Planlama Modülü

Kanatlı üretim sistemleri Üretim planlaması yapılan siparişlerin lojistik tarafında sevk planlamasını yapar. Bu işlemi parametrik yapıdaki uygulamada tanımlı olan müşteri boşaltma noktalarını en optimum hesaplayarak, araç kapasiteleri ve dönem için araç kilometrelerine göre oluşturur. Genel olarak bu modül içeriğinde ;

  • Araç & Rota Planlama
  • Sipariş entegrasyonu
  • Finans yönetimi (hak ediş)
  • Muhasebe (Fatura) Entegrasyonu
  • Araç Sıcaklık Değerleri Entegrasyonu (opsiyonel)

Kapasite Planlama Modülü

sistem otomasyon Üretim modülüne aktarılan siparişler için gerekli olan tüm malzeme ve diğer tanımlı ekipmanların ihtiyaç planlamasını yapar.

Kesim ve Araç Planlama Modülü

otomasyon yazılımı Canlı Operasyon modülleri ile tam entegre çalıştığında, mevcut yaşayan Broiler kümeslerin yaş, ortalama gramaj, adet gibi bilgileri ile siparişlere uygun sürü seçimini otomatik planlar.
Canlı operasyon modülleri dışında manuel olarak da kesime alınacak sürü bilgilerinin girişi yapılarak, hedeflenen ortalama gramaj üzerinden sipariş optimizasyonuna veri entegre edilir.
Kesilecek sürülerin seçimi tamamlandıktan sonra, kamyon ve römork bilgileri ile, kesim tarih ve saatleri planlanır. Bu planlama canlı operasyon tarafından yapılabildiği gibi lojistik tarafından da ayrı bir menüde gerçekleşebilir. Tamamlanan günlük kesim ve araç planları otomatik olarak kantar yönetim sistemine aktarılır.