LEZİTA (ABALIOĞLU GRUBU) TÜM CANLI ÜRETİM SÜREÇLERİNİ ABBTECH ÇÖZÜMLERİ İLE YÖNETECEK.

6 Yem Fabrikası, 3 Kuluçkahanesi, binlerce etlik, sofralık yumurta ve piliç kümesleri ile Türkiyenin en modern kesimhanesine sahip Lezita, tüm canlı üretim süreçlerini ABBTech’in LIVETech uygulamaları ile yönetecek.

lezita2 lezita

Abalıoğlu

Lezita’nın arkasında kırk yıllık sanayicilik geçmişi ile yem sektörünün lideri olan Abalıoğlu imzası bulunuyor. 1969 yılında Denizli’deki fabrikası ile ülkemizin ilk özel sektör yem kuruluşu olarak doğan Abalıoğlu Grubu o günden bu yana süren öncü yatırımları ile Türk yem sektörünün pazar lideri olarak zirveye oturmuştur. Abalıoğlu, kırk dört yıldır sürdürdüğü sanayicilik ve girişimcilik ruhunu tam bir entegrasyon bilinci ile gıda sektörüne de taşımış ve Lezita markası adı altında Türkiye’nin en büyük ve en modern et entegre tesisini ülkemize kazandırmıştır.
Abalıoğlu, bir elin parmakları ile sayılabilecek çalışanıyla başlayan sanayicilik atılımına bugün ülkemizin ilk 100 sanayi kuruluşu içinde yer almak suretiyle birbirinden değerli 2.200’ü aşkın çalışanı ile devam etmektedir. Abalıoğlu günümüzde gıda alanında piliç eti, şarküteri, pratik ürünler ve yumurta üretimiyle, tarım ve hayvancılık alanında büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve balık yemi, organik gübre üretimiyle ve endüstriyel yağda soya yağı üretimi ve hammadde ithalatı ile farklı segmentlerden geniş bir müşteri kitlesine hizmet vermektedir. Tüketicileri en sağlıklı, kaliteli, doğal ve yenilikçi ürünlerle buluşturma hedefini ilk günkü heyecanla sürdüren Abalıoğlu, bu amaçla dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve en son teknolojilerin kullanıldığı yatırımlarına aralıksız olarak devam etmektedir.